Kaip išvengti nagų grybelio?

grazus nagai

Nors nagų grybelis ir nėra pasaulio pabaiga, visgi nieks nenorėtų jo turėti.

Kaip išvengti šios ligos?

Sveiko, stiprų imunitetą turinčio žmogaus oda pati apsaugo save nuo ligų. Tam į pagalbą ateina elementariausia higiena – dažnas prausimasis su muilu. Bet niekam ne paslaptis, kad ne visi turime stiprų imunitetą. Dažnas ir ilgas antibiotikų vartojimas, įvairios ligos, nevisavertė mityba, stresai silpnina imunitetą ir šis praranda atsparumą užkrečiamoms ligoms. Ne išimtis ir grybelis.

Kaip dar, be organizmo stiprinimo, turėtume saugotis nuo grybelio?

Maudantis baseinuose, pirtyse, bendro naudojimo dušuose,  būtina avėti gumines šlepetes. Po maudynių (ypač pirtyje) kojas reikia nuplauti su muilu ir sausai nušluostyti. Prakaituotos drėgnos kojos – palanki terpė veistis grybeliui, todėl reikėtų stengtis tos drėgmės vengti. Tai padaryti padeda medvilninės kojinės, odinė avalynė. Vaistinėse jums pasiūlys įvairių priemonių nuo kojų prakaitavimo, tai bus profilaktika ne tik nuo grybelio, bet ir nuo diskomforto, kurį sukelia nemalonus kojų prakaito kvapas. Vasarą reikėtų dėvėti atviresnę avalynę, dažniau plautis kojas bei rankas. Visais metų laikais reikia dėvėti patogią, iš kuo natūralesnių medžiagų pagamintą, avalynę.

Nesidalykite asmens higienos daiktais: žirklėmis, rankšluosčiais, kempinėmis. Neavėkite kitų žmonių avalynės, nesimaukite jų kojinių, pirštinių, taip pat neskolinkite ir savo. Dirbdami darže, mūvėkite apsaugines pirštines. Jei grybeliu serga šeimos narys ar tiesiog turite kontaktų su grybeliu užsikrėtusiu žmogumi, asmens higiena turi būti dar griežtesnė.

Trumpai apibendrinant, kad neužsikrėstumėte nagų grybeliu, stenkitės vadovautis šiais patarimais:

 1. Dažnai plaukite kojas, rūpestingai jas nušluostykite, ypač tarpupirščių odą.
 2. Nagus kirpkite reguliariai ir taisyklingai: kirpkite tiesiai, kampučių neapvalinkite.
 3. Neskolinkite niekam asmeninio naudojimo rankšluosčių, avalynės.
 4. Maudantis dušuose, baseinuose būtinai avėkite gumines šlepetes.
 5. Stenkitės vengti uždaros ir ankštos avalynės, kai galima avėti basutes ar atviras šlepetes.
 6. Vietoj sintetinių, mūvėkite medvilnines, pusiau vilnones ar vilnones puskojines.
 7. Dažnai keiskite puskojines, kojines, pėdkelnes.
 8. Neavėkite svetimos avalynės, ypač vasarą.
 9. Po apsilankymo viešose maudynėse, pirtyse tarpupirščių, pėdų odą patepkite dezinfekuojamuoju dezodorantu ar tepalu.
 10. Valykite patalpų grindis su dezinfekuojančiomis medžiagomis.
 11. Pašalinkite seną ir nebegyvą pėdų odos sluoksnį.
 12. Pastebėjus nagų, odos ar plaukų pakitimus, nedelsiant kreipkitės į odos ligų specialistus.

Sveiki kojų nagai

 Perskaičius informaciją apie grybelį, gali susidaryti įspūdis, kad jis tik ir  tykoja jūsų. Galbūt todėl nenorėsite daugiau eiti į baseinus, vandens atrakcionų parkus, pirtis. Gal bijosite eiti ir į svečius, nes mandagumas reikalaus ten nusiauti batus. Nereikėtų šitaip panikuoti ir varžyti savo gyvenimo. Eikite, maudykitės, tik laikykitės higienos normų. Jei į viešas maudyklių vietas vaikštote dažnai, dėl savo ramybės įsigykite purškalą, skirtą nagų grybelio profilaktikai ir mėgaukitės gyvenimo malonumais.